Yatırım Felsefemiz

Yatırım Yolculuğunuzda
Sizinle Birlikteyiz

Zamanla 25'ten Fazla Şirket Satın Alın

Risk ve ödülü dengelemek için en az 25 şirketin hisseleriyle iyi çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmayı hedefleyin. Hangi hisselerin kazanacağını veya kaybedeceğini asla tam olarak bilemeyiz. En az 25 şirketin hisselerini satın almak, riskin çeşitlendirilmesini sağlar, ancak bir şey büyük kazandığında portföyün bunu yansıtmasını sağlar.

Piyasa dalgalanmalarını anlayın ve bekleyin

Piyasa dalgalanmaları, uzun vadeli yatırımcılar dahil herhangi bir yatırımcı için kolay değildir, ancak bunun için hazırlıklı olun. Ortalama olarak, borsa değerinin yaklaşık %10'unu yılda bir kez, %20'sini her dört yılda bir ve çeşitli nedenlerle her on yılda bir %30'unu kaybeder. Ve bu nedenler çoğu zaman yatırım yaptığımız işletmelerin temel değeriyle hiçbir ilgisi yoktur.

Portföyünüzün kazanmaya devam etmesine izin verin

Tavsiye ettiğimiz tüm hisseler kazanan olmayacak. Şans yok. Ancak biri kazandığında, bu hisselere bağlı kalın ve genellikle pozisyonumuzu genişletin. Şirketleri yeniden tavsiye etmeyi seviyoruz, çünkü bir yatırımda ikna olma durumumuzu fırsat ortaya çıktığında ekleyerek güçlendirmeye inanıyoruz.

Bu hisseleri en az 5 yıl elde tutmayı planlayın

Yatırım zaman diliminiz ne kadar kısa olursa, yatırım paranızla kumar oynadığınızı düşünün. Şirketlerin hisselerini satın aldığımız için, bu şirketlerin bizden beklediğimiz tüm değeri yaratmaları için zaman ayırmamız gerekiyor. Ne kadar uzun tutarsak, şirketin o kadar fazla değer yaratacağını ve piyasanın bu değeri tanıyacağını düşünüyoruz.

Nakit yönetiminin önemini anlayın

Mevcut nakit, güçlü bir zihniyet ve portföy aracıdır. Yatırım yapmak için bir nakit yastığı tutmak, fırsatlar ortaya çıktığında portföyünüze yeni hisseler eklemenize veya diğer hisseleri satmak zorunda kalmadan pozisyonlarınızı inşa etmenize olanak tanır.

Uzun vadeli getirilere odaklanın

Biz uzun vadeli düşünüyoruz. Kısa vadede her şey olabilir. Zaman, Wall Street'in çoğundan sahip olduğumuz kritik bir avantajdır ve hatta harika şirketler piyasayı ezen getirilere ulaşırken zorlu dönemler yaşayabilir. Borsa yatırımı, tüm ömrünüz boyunca en iyi oynanan uzun vadeli bir oyundur ve yatırımcıların zamanın perspektifini aklında tutmaları ve sihrini işletmesine izin vermeleri gerekmektedir.

Yatırım Yolculuğunda Sizinle Birlikteyiz

Analiz Performansımız

Yurtdışı Yatırım olarak kaliteli işletmelerin hisselerini uzun süreler boyunca satın almayı ve elde tutmayı hedeflemekteyiz. Yatırım yaptığımız şirketlerin iş temellerine, hisselerinin kısa vadeli fiyat değişikliklerinden ziyade en çok odaklanıyoruz.

Abonelik hizmetimizde bir hisse tavsiye ettiğimizde, bunu çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak en az 5 yıl elde tutmanızı öneriyoruz. Sadece önümüzdeki beş yıl içinde ihtiyacınız olmayacak parayla yatırım yapmanızı istiyoruz. Hizmetlerimiz tarafından tavsiye edilen birçok hisse için, biz de uzun vadede kendi paramızı yatırıyoruz.

Hadi borsa hakkında konuşalım. %5 yukarı, %10 aşağı, aylarca sabit, %40 yukarı, %15 aşağı. Borsa aslında her üç yılda bir değer kaybeder. Ancak onlarca yıllık dönemlerde, tarihsel olarak borsanın değeri artar ve yatırımcılara para kazandırır. Neden? Çünkü uzun vadede, şirketlerin küçük aksilikleri, büyük başarıları tarafından gölgede bırakılır.

Bir hissenin uzun vadeli performansı, şirketlerin, girişimcilerin ve sizin gibi insanların çabalarını, mali disiplinlerini ve yaratıcı yeniliklerini yansıtır. Piyasanın belirsizliği arasında uzun vadeli yatırım başarısının olasılıklarını en üst düzeye çıkarmak için, genellikle yatırımcılara en az 25 şirketin hisselerini satın almayı ve en az 5 yıl elde tutmayı öneriyoruz. Uzun vadeli tasarruflarınızın hepsini birden yatırmanız gerekmez. Haydi, hayatınız boyunca birlikte zenginlik inşa edelim.

Yatırım Potansiyelinizi Artırın

Uzman Hisse Tavsiyeleri ve Piyasa Analizleriyle Bilgilenin

Sıkça Sorulan Sorular

Hisse senedi danışmanlık hizmetlerimiz ve üyelik detayları hakkında sıkça sorulan soruların cevapları

Yurtdışı Yatırım, yatırımcıların portföylerini güçlendirmek için kapsamlı hisse senedi alım-satım önerileri ve tavsiyeleri sunan bir yatırım tavsiye sitesidir. Bir borsa sitesi değiliz ve sitemiz üzerinden herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Yurtdışı Yatırım, piyasa eğilimlerini, şirket mali durumlarını ve diğer faktörleri analiz ederek potansiyel yatırım fırsatlarını belirler. Daha sonra, Üyelerinin yatırım hedefleri ve risk toleranslarına dayanarak önerilerde bulunur.

Özel hisse senedi önerileri, araştırma raporlarına erişim için üyelik gereklidir. Ücretsiz üyelik ile analizlerimizin bir kısmına erişim sağlayabilirsiniz, ancak tavsiye edilen hisse senetleri ve detaylı analizlerimiz için üye olmanız gerekmektedir.

Üyelik seçeneklerimiz şunlardır: Ücretsiz üyelik, ücretsiz makalelere ve analizlere erişim sağlar. Aylık üyelik, tam erişim için aylık 9 dolar tutarındadır. Yıllık üyelik ise 79 dolar olup, tüm içeriklerimize bir yıl boyunca erişim sağlar.

Evet, üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Aylık üyeliklerde, iptal işlemi bir sonraki fatura döneminden itibaren geçerli olacaktır. Yıllık üyeliklerde, kalan süre için geri ödeme yapılmamaktadır, ancak iptal talebiniz alındıktan sonra üyeliğiniz bir daha yenilenmeyecektir.

E-mail Bültenimize Katılarak

yatırım dünyasında ki gelişmelerden haberdar olun.