ServiceNow (NOW): Uzun Vadeli AI Kazananında Düşüşten Yararlanma Zamanı

Geçtiğimiz yıl boyunca piyasadaki en sevdiğimiz işlemlerden biri, büyük bir satıştan sonra toparlanmaya başlayan uzun vadeli AI kazananlarında düşüşten yararlanmaktı.

Şu anda ServiceNow (NOW) ile tam olarak bu durumu yaşıyoruz.

ServiceNow, dünyanın en büyük ve en yetenekli dijital iş akışı yönetim yazılımı sağlayıcılarından biridir. Şirket, BT Hizmet Yönetimi çözümlerinden Müşteri Hizmetleri Yönetimi çözümlerine, İnsan Kaynakları Hizmet Teslimatından Yönetim yazılımına ve Güvenlik Operasyonlarına kadar her şeyi sağlar. Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce işletmenin dijital nabzıdır.

Bu kadar çok organizasyonun dijital nabzı olarak, ServiceNow, bu şirketlerin iş süreçlerinde AI’yı giderek daha fazla benimseyip kullanmasıyla güçlü bir şekilde konumlanmış durumdadır. ServiceNow, AI yeteneklerini çeşitli hizmetlerine zaten entegre etmiştir. Önümüzdeki çeyrekler ve yıllar boyunca, şirketler bu AI destekli hizmetlere daha fazla yönelecek, bu da ServiceNow için sürekli büyümeye yol açacaktır.

Şirketin önümüzdeki çeyrekler ve yıllar boyunca %20’yi aşan sürdürülebilir gelir büyümesi sağlaması bekleniyor. Daha yüksek fiyatlı hizmetler ve ölçek ekonomileri ile kâr marjları iyileşmelidir. Kârlar önümüzdeki çeyrekler ve yıllar boyunca muhtemelen yılda %25’in üzerinde artacaktır.

Bu güçlü büyüme profili, NOW hissesinin mevcut değerlemesini (sadece 48X ileri kazanç) çekici kılıyor. Mevcut 48X ileri kazanç çarpanı, aynı zamanda neredeyse beş yıllık bir düşük seviyeyi temsil ediyor ve son beş yıldaki hisse senedi ortalama ileri kazanç çarpanının (68.5X) yaklaşık %30 altında. Bu nedenle, NOW hissesi bugün derin bir indirimli durumda.

Teknik olarak, geri dönüşe hazır görünüyor. NOW hissesi, Mayıs ayı sonlarında 2023/24 yükseliş trendi ticaret kanalının alt tarafına düştü, aşırı satım RSI okumasıyla birlikte, o zamandan beri çok güçlü bir şekilde toparlandı. Hisse senedi şu anda 200 günlük hareketli ortalamasını yeniden kazandı, RSI 50’ye yaklaşıyor ve MACD yükseliş yönünde yeniden birleşiyor. Hisse senedi önümüzdeki haftalarda daha büyük bir toparlanma için hazır görünüyor.

Yakın vadede yaklaşık %10 ve orta vadede yaklaşık %35 artış potansiyeline sahibiz.